Nemycel phorid fly biologiczne zwalczanie larw zadrowatych op. 50mln
- Dodaj recenzję:
- Kod towaru: 3212316544452
- Producent: E nema GmbH
-
Dostępność: Dostępny na magazynieCzas realizacji: Wysyłka w 24h
- Historia ceny
-
Cena netto: 41,67 zł
45,00 zł - szt.
Nemycel - biologiczne zwalczanie larw zadrowatych op. 50mln
Larwy Phorid ( Megaselia halterata ) żywią się grzybnią, więc dorosłe muchy nie są przyciągane do kompostu, dopóki nie zostaną dziobione w celu złożenia jaj. Larwy są białe, o długości od 1 do 6 mm, przysadziste na jednym końcu i spiczaste na drugim. Żywią się rosnącą grzybnią grzybów, ale rzadko samymi owocnikami. Można je odróżnić od larw sciarid po braku czarnej głowy i szybciej rozwijają się w poczwarkę. Dorosłe forydy działają jako wektor dla suchej bańki ( Verticillium fungicola ). 75 much na m2 może już spowodować wybuch tej choroby.
Larwy Phorid można skutecznie zwalczać za pomocą nicieni nemycel® phorid fly .
Warunki stosowania
W momencie stosowania w kompoście powinny znajdować się larwy lub dorosłe nicienie, aby nicienie mogły się namnażać w owadach. Nicienie są skuteczne w temperaturach kompostu do 30°C (86°F). W wyższych temperaturach skuteczność nicieni spada. Nicienie działają najlepiej w podłożach o zawartości wody 70%.
Aplikacja
Mucha nemycel® Phorid rozpuszcza się w wodzie, tworząc zawiesinę, którą można łatwo nakładać na rośliny. Wszystkie ekrany muszą zostać usunięte. Stosować dysze o średnicy co najmniej 0,8 mm. Ciśnienie nie powinno przekraczać 5 barów (80 psi).
Dawkowanie
1,6 miliona nicieni na 1m2 (250 milionów na 150 m2) podczas stosowania zarodników lub bezpośrednio po nim. Nie później niż drugiego dnia należy zastosować nemycel® Phorid Fly . Powtórz aplikację z pierwszym nawadnianiem przy pierwszym kwitnieniu 18 - 20 dni po aplikacji.
Zgodność
Muchy nemycel® phorid można mieszać w produktami takimi jak Sporgon lub Vivando.
Podchloryn sodu w stężeniu 0,05% nie działa.
Chlor do 50 mg na litr wody nie ma wpływu.
Nadtlenek wodoru należy stosować 3 dni przed lub po aplikacji Nemycel.