Opinie o Nas
do góry

Kategorie

Proplant 722 SL 50 ml

5904871014737
Producent: Substral
Waga: 0.03 kg
Dostępność:
  • Dostawa od: 9,99 zł
Cena brutto:
23,00 zł
Cena netto: 21,30 zł
szt.

Proplant 722 SL to preparat grzybobójczy w postaci rozpuszczalnego koncentratu do sporządzania roztworu wodnego o działaniu układowym. 
Przeznaczony do zapobiegawczego i interwencyjnego stosowania w ochronie roślin ozdobnych przed chorobami grzybowymi. 

Zastosowanie: Podlewanie. - fytoftoroza, zgorzel zgnilakowa. Rośliny należy podlewać bezpośrednio po posadzeniu (profilaktycznie) w celu zabezpieczenia korzeni i podstawy pędu przed infekcją przez patogeny glebowe lub interwencyjnie z chwilą wystąpienia pierwszych objawów chorobowych. 

Dawkowanie:

  • Podlewanie wokół iglaka: 2 - 4 l/m2
  • Podlewanie (fytoftoroza, zgorzel: 0,15 - 0,3 % (150 - 300 ml środka w 100 l wody)
  • Profilaktyka - zabezpieczenie korzenie przed infekcją: nowo posadzone iglaki i już rosnące.
  • Działanie interwencyjne: z chwilą wystąpienia pierwszych objawów.

Dawka podstawowa: 10 ml na 5 l wody.

Środek w stężeniu 0,3% stosować przy większym nasileniu chorób. Zalecana ilość cieczy użytkowej: 2-4 l/m2. 

Opryskiwanie: - mączniak rzekomy. Preparat należy stosować interwencyjnie po pojawieniu się pierwszych objawów chorób. Następne 2-3 zabiegi wykonać w odstępach co 7 dni. Zalecane stężenie: 0,15-0,3% (150-300 ml środka w 100 litrach wody). Środek w stężeniu 0,3% stosować w warunkach większego nasilenia objawów chorobowych na liściach i kwiatostanach 

Dostawa

Zobacz nasze aukcje na

Porównaj nasze ceny w serwisach

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Informacje o stosowaniu produktów aktualizowane są raz w roku, dlatego rekomendowane jest zapoznanie się z ich etykietą.

ZROZUMIAŁEM