Opinie o Nas
do góry

Kategorie

Pełzakol GR 500 g zwalcza ślimaki Biodegradowalny

5907102008383
Producent: Sumin
Waga: 0.52 kg
Dostępność:
  • Dostawa od: 9,99 zł
Cena brutto: 34,00 zł
23,00 zł
Cena netto: 21,30 zł
szt.
Nowy moluskocyd – Pełzakol GR na ślimaki . Substancją czynną tego preparatu jest fosforan żelaza - 10 g w kilogramie środka. Jest to środek ślimakobójczy w formie granul, przeznaczony do zwalczania ślimaków w uprawie funkii. Wabi ślimaki bez skorup i jest przez nie chętnie zjadany. Pobrany przez ślimaki granulat powoduje zatrzymanie ich żerowania na roślinach. Po spożyciu granulatu ślimaki chowają się w swoich kryjówkach i tam zamierają, więc nie widać na powierzchni gleby obumarłych ślimaków. Efekt działania preparatu widoczny jest jedynie przez brak dalszych uszkodzeń roślin. Pełzakol GR jest bardzo odporny na wilgoć. Po uwilgotnieniu staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla ślimaków. Ulega biologicznemu rozkładowi.

 

Chroniona roślina

Szkodnik

Dawka

Funkia

 

Pomrowiki (Deroceras sp.)

0,6 - 1,2 g/m2

Liniki (Arion sp.)

2,5 - 5 g/ m2

 


Moluskocyd Pełzakol GR należy stosować po zauważeniu pierwszych szkód wyrządzonych przez ślimaki. Stosować 1-4 razy w sezonie, jednak nie częściej niż co 14 dni, w zależności od nasilenia występowania szkodników. W przypadku masowego występowania ślimaków na nowo obsadzonym terenie zastosować środek natychmiast po posadzeniu roślin, na wyrównaną powierzchnię gleby, bez bruzd oraz szczelin. Najlepsze efekty zwalczania uzyskuje się stosując środek w godzinach popołudniowych lub wieczorem. Przed zastosowaniem środka na suchą glebę wskazane jest niewielkie jej nawodnienie.

  

Dostawa

Zobacz nasze aukcje na

Porównaj nasze ceny w serwisach

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Informacje o stosowaniu produktów aktualizowane są raz w roku, dlatego rekomendowane jest zapoznanie się z ich etykietą.

ZROZUMIAŁEM