Opinie o Nas


 

Nemaplus® Przeciw mrówkom do powierzchni 50 m² 50 milionów nicieni

 • Dodaj recenzję:
 • Kod towaru: 7244
 • Producent: E nema GmbH
 • Dostępność: Brak na magazynie
  Czas realizacji: 7 dni zamówienie pod klienta

Nemaplus® Przeciw mrówkom do powierzchni 50 m² 50 milionów nicieni

Walcz z mrówkami za pomocą nemaplus®

W naszych ogrodach często występują mrówka ogrodowa czarna ( Lasius niger ), żółta mrówka łąkowa ( Lasius flavus ) i czerwona mrówka ogrodowa ( Myrmica rubra ). Chociaż wykonują wiele pożytecznych zajęć w lasach i na łąkach, nie są mile widziani w pobliżu domu ani na tarasie. Tam ubijają glebę, co niszczy jej strukturę i utrudnia wzrost roślin . Chronią również mszyceprzed pożarciem przez ich naturalnych wrogów, ponieważ zbierają spadzię. Ich gniazda mrówek można spotkać pod tarasami i na kamiennych murach, gdzie mogą nawet niszczyć mur, a także w donicach i na trawnikach. Czasami atakują również dom. Od mrówki są faktycznie pożytecznych owadów, wskazane jest, aby ich nie zniszczyć, ale do jazdy na mrówki .

Środki na mrówki

nemaplus® rodzaj nicieni Steinernema feltiae jest naturalnymi wrogami mrówek. W bezpośrednim kontakcie zabijają zarówno królowe, jak i robotnice. Dlatego mrówki unikają gleb i gniazd mrówek traktowanych nemaplus® . Dzięki nemaplus® mrówki można zwalczać lub wypędzać w sposób biologiczny, zrównoważony i skuteczny. Aplikacja jest całkowicie bezpieczna dla ludzi, zwierząt domowych i roślin.

 

Termin stosowania Nemaplus na mrówki :

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Zalety

 • Nemaplus nie wykształca odporności u szkodników
 • Preparat jest bezpieczny dla ludzi, roślin i organizmów pożytecznych
 • Możesz stosować Nemaplus równolegle z innymi organizmami pożytecznymi
 • Prosta aplikacja

Kiedy i jak stosować preparat

Biologiczna metoda ochrony roślin z wykorzystaniem preparatu nicieniowego Nemaplus, pozwala na  skuteczne zwalczanie ziemiórki, wciornastka wschodniego i zachodniego oraz miniarki. Taką metodę wyróżnia nie tylko efektywność, ale również łatwość stosowania i bezpieczeństwo. 

 

Wskazówki dotyczące stosowania do zwalczania mrówek w pobliżu domu

W zależności od wielkości i miejsca inwazji mrówek, nicienie należy nanosić za pomocą strzykawki, konewki lub dozownika do nicieni AquaNemix. Przy mniejszych gniazdach mrówek pod kamieniami tarasowymi często można zobaczyć stosy piasku z dziurą pośrodku i intensywny ruch mrówek. W tym przypadku odpowiednia jest dokładna aplikacja za pomocą strzykawki. W przypadku mniejszych gniazd zalecamy 1 milion nicieni na gniazdo, w przypadku większych - ponad dwa miliony. W przypadku zaatakowania doniczek za pomocą konewki bezpośrednio na glebę doniczkową należy wlać dawkę 2 milionów nicieni na 1-2 litry wody. Jeśli plaga występuje na całej ścianie domu konewka jest również dobrym wyborem. Zalecamy dawkę 5 milionów nicieni na metr bieżący. Jeśli na trawniku jest kilka dużych gniazd , najlepszy możliwy sukces uzyskuje się przy dawce 0,5 miliona nicieni na m² i aplikacji za pomocą opryskiwacza nicieni i węża ogrodowego.

W każdym razie produktu nie należy wystawiać na słońce, ponieważ nicienie są wrażliwe na odwodnienie i promieniowanie UV. Jeśli gleba jest bardzo sucha, zaleca się jej lekkie podlewanie, a gleba również nie powinna później wysychać.

Użyj nemaplus® na mrówki, aby bez większego wysiłku odpędzić irytujące mrówki na tarasach, kamiennych ścianach, donicach i trawnikach. 

 

Aplikacja / Dawkowanie

 • 50 milionów nicieni z gatunku Steinernema feltiae na 50 m² - 50 litrów wody do podlania

 

Okres ważności preparatu oraz przechowywanie 

 • Po otrzymaniu przesyłki wyjmij preparat z opakowania syropianowego, niebieski wkład chłodzący stosowany do transportu to czysta woda.
 • Nemaplus należy zastosować jak najszybciej po otrzymaniu
 • Jeśli różne czynniki nie pozwalają wykonać zabiegu preparat przechowywać do kilku dni w temperaturze 4-10 stopni Celsjusza. 
 • Preparatu Nemaplus nie można zamrażać ani dopuszczać do jego przegrzania