Opinie o Nas


 

Nawóz jesienny Uniwersalny Sumin 2,5 kg 82,5m²

 • Dodaj recenzję:
 • 5907102022038
 • Producent: Sumin
 • Dostępność: Dostępny na magazynie
  Czas realizacji: Wysyłka w 24h
 • Zamów telefonicznie: 606-614-833
 • Dostawa od: 13,99 zł

 • Cena netto: 18,52 zł
  20,00 zł
 • szt.

Nawóz jesienny Uniwersalny Sumin 2,5 kg 82,5m² Nowość 2018

Przeznaczony do jesiennego nawożenia: kwiatów, trawników, krzewów, krzewinek i drzew ozdobnych, drzew i krzewów owocowych oraz iglastych w glebie, a także na podłożach torfowych i korowo-torfowych.

Duża zawartość fosforu i potasu w nawozie umożliwia lepsze przygotowanie roślin ogrodowych do okresu zimowego.

Specjalne formy fosforu oraz szybko przyswajalny magnez decydują o prawidłowym, rozłożonym w czasie działaniu nawozu i skutecznym pobieraniu składników pokarmowych przez rośliny.

Każda granulka zawiera deklarowane makro i mikroskładniki pokarmowe.

Zapewnia to ich równomierne rozmieszczenie na powierzchni gleby.


Nawóz przeznaczony jest do stosowania w uprawach amatorskich np. w ogródkach przydomowych i działkowych terenach rekreacyjnych .Odpowiednio dobrane formy fosforu oraz magnezu decydują o prawidłowym, rozłożonym w czasie działaniu nawozu i skutecznym pobieraniu składników pokarmowych przez rośliny. ,,Składniki pokarmowe niezbędne dla prawidłowego rozwoju roślin są rozpuszczalne w wodzie. .Duża zawartość fosforu i potasu w nawozie umożliwia właściwy rozwój roślin w okresie jesiennym, uniknięcie prze azotowania i lepsze zimowanie roślin. •Nawóz ma postać granulatu, dzięki czemu nie zbryla się podczas przechowywania i nie pyli w czasie stosowania oraz ułatwia równomierne rozsianie.


Instrukcja stosowania nawozu SUMIN OPTYMALNY SKŁAD uniwersalny jesienny:

SUMIN OPTYMALNY SKŁAD uniwersalny jesienny jest nawozem ogrodniczym przeznaczonym do jesiennego nawożenia: kwiatów, trawników, krzewów, krzewinek i drzew ozdobnych, drzew i krzewów owocowych oraz iglastych uprawianych w glebie a także na podłożach torfowych i korowo-torfowych. Nawóz SUMIN można stosować przed siewem lub sadzeniem roślin, mieszając go równomiernie z warstwą gleby do głębokości ok. 15 cm lub pielęgnacyjnie, stosując go na rośliny niewilgotne 1-2 razy w okresie od sierpnia do końca października, nie przekraczając jednorazowej dawki 50 g na 1 m2 powierzchni uprawy. Odstęp pomiędzy wysiewami nawozu nie powinien być krótszy niż 4 tygodnie.

Pod drzewa i krzewy nawóz należy rozsiewać w promieniu nieco większym od obrysu korony. Nawóz może być stosowany również interwencyjnie do nawożenia różnych roślin prze azotowanych lub gdy istnieje ryzyko ich prze azotowania w okresie wiosenno-letnim. W takim przypadku należy przerwać natychmiast nawożenie dotychczasowym nawozem i zastosować nawóz SUMIN OPTYMALNY SKŁAD uniwersalny jesienny w dawce 50-100 g na 1 m2 powierzchni.

Trawniki. Należy stosować roczną łączną dawkę 50-80 g nawozu SUMIN uniwersalny jesienny na 1 m' powierzchni trawnika.

Krzewy ozdobne i drzewa przed owocowaniem, truskawka, poziomka, malina, winorośl. Należy stosować roczną łączną dawkę 30-60 g nawozu SUMIN uniwersalny jesienny na 1 m2 powierzchni uprawnej.

Róże, azalie (różaneczniki) a także tulipan, narcyz, hiacynt i inne kwiaty cebulowe. Należy stosować roczną łączną dawkę 40-80 g nawozu SUMIN uniwersalny jesienny na 1 m2 powierzchni uprawnej.

Drzewa i krzewy iglaste. Należy stosować roczną łączną dawkę 30-60 g nawozu SUMIN uniwersalny jesienny na 1 m2 powierzchni uprawnej.

Drzewa owocujące, porzeczki, agrest. Należy stosować roczną łączną dawkę 70-120 g nawozu SUMIN uniwersalny jesienny na 1 m' powierzchni uprawnej. Wyższe z zalecanych dawek stosuje się do nawożenia gleb ubogich w składniki pokarmowe, niższe dla gleb żyznych.

Skład:

Nawóz PK (Ca, Mg, S) 7,5-17,512,54-28) z Borem (B), Miedzią (Cu), Żelazem (Fe), Manganem (Mn), Molibdenem (Mo) oraz Cynkiem (Zn)

Składniki pokarmowe (% m/m):

7,5% Pięciotlenku fosforu (P205) rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie

5,2% Pięciotlenku fosforu (P205) rozpuszczalnego w wodzie

17,5% Tlenku potasu (K20) rozpuszczalnego w wodzie w formie siarczanów

2,5% Tlenku wapnia (Ca0) rozpuszczalnego w wodzie

4% Tlenku magnezu (Mg0) całkowitego

28% Trójtlenku siarki (S03) całkowitego

0,01% Boru (B) całkowitego

0,010% Miedzi (Cu) całkowitej

1,00% Żelaza (Fe) całkowitego

0,10% Manganu (Mn) całkowitego

0,001% Molibdenu (Mo) całkowitego

0,010% Cynku (Zn) całkowitego

 

Okres ważności — 4 lata, gdy nawóz przechowywany jest prawidłowo, zgodnie z instrukcją warunków przechowywania.
 
Opakowanie: 2,5 kg