Daxur 1L Basf Mefentriflukonazol, Krezoksym, Łamliwość Źdźbła, Septorioza, Rdza, Mączniak
- Środek grzybobójczy stosowany zapobiegawczo, interwencyjnie oraz wyniszczająco
- Przeznaczony do ochrony zbóż
- Skład: mefentriflukonazol 100 g/l, krezoksym metylowy 150 g/l
- Dawka: 1 l/ha
DAXUR to fungicyd w formie koncentratu zawiesinowego do rozcieńczania wodą, o działaniu układowym i translaminarnym, do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego oraz wyniszczającego w ochronie przed chorobami powodowanymi przez grzyby.
SKŁAD:
- mefentriflukonazol 100 g/l
- krezoksym metylowy 150 g/l
DZIAŁANIE GRZYBOBÓJCZE I ZAKRES STOSOWANIA:
Pszenica ozima
łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna pszenicy, septorioza paskowana liści pszenicy
Termin stosowania: od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kwitnienia, gdy wszystkie kłoski zakończyły kwitnienie, widoczne są zaschnięte pylniki (BBCH 30-69). W przypadku zwalczania łamliwości źdźbła zabieg wykonać od początku fazy strzelania w źdźbło do fazy drugiego kolanka (BBCH 30-32).
Pszenżyto ozime
septoriozy liści, rdza brunatna
Termin stosowania: od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kwitnienia, gdy wszystkie kłoski zakończyły kwitnienie, widoczne są zaschnięte pylniki (BBCH 30-69).
Żyto ozime
rdza brunatna żyta
Termin stosowania: środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, do końca fazy kwitnienia, gdy wszystkie kłoski zakończyły kwitnienie, widoczne są zaschnięte pylniki (BBCH 30-69).
Jęczmień ozimy
plamistość siatkowa jęczmienia, rdza jęczmienia
Termin stosowania: od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy rozwoju kłosa w pochwie liściowej, gdy widoczne są pierwsze ości (BBCH 30-49).
Odstęp między zabiegami: co najmniej 14 dni
Pszenica jara
mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści pszenicy (średni poziom zwalczania)
Termin stosowania: od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kwitnienia, gdy wszystkie kłoski zakończyły kwitnienie, widoczne są zaschnięte pylniki (BBCH 30-69).
Jęczmień jary
plamistość siatkowa jęczmienia, rdza jęczmienia
Termin stosowania: środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów chorób, od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy rozwoju kłosa w pochwie liściowej, gdy widoczne są pierwsze ości (BBCH 30-49).
Dawka: 1,0 l/ha
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2
Odstęp między zabiegami: co najmniej 14 dni lub co najmniej 21 dni (tylko w przypadku, gdy pierwszy zabieg został wykonany po fazie BBCH 49 - koniec fazy rozwoju kłosa w pochwie liściowej, gdy widoczne są pierwsze ości).
Zalecana ilość wody: 100-300 l/ha
ZALETY STOSOWANIA:
- Szerokie spektrum zwalczanych chorób
- Stworzony dla ekonomicznego użycia
- Pozytywny efekt fizjologiczny
- Długotrwałe działanie dzięki formulacji
OKRES KARENCJI:
Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej:
Pszenica ozima, jęczmień jary, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime, żyto ozime – 35 dni
UWAGA!
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu - art. 66 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1107/2009 z dnia 21 października 2009 r. dotyczącego wprowadzania do obrotu środków ochrony roślin i uchylającego dyrektywy Rady 79/117/EWG i 91/414/EWG.
Zgodnie z art. 25 ust. 3 pkt. 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin - nabycia środków ochrony roślin mogą dokonać jedynie osoby:
-
pełnoletnie,
-
posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28 ww. ustawy.
Dokonując zakupu środka ochrony roślin przeznaczonego dla użytkownika profesjonalnego potwierdzam, że jestem osobą posiadającą zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, określone w art. 28 ww. ustawy.