Opinie o Nas


 

Virkon S 200 g Preparat Dezynfekcyjny, Zwalcza Asf, Afrykański

 • Dodaj recenzję:
 • Kod towaru: 5908310662503
 • Dostępność: Brak na magazynie
  Czas realizacji: Wysyłka w 24h Zadzwoń 606 614 833
 • Dostawa od: 12,99 zł

 • Cena netto: 23,15 zł
  25,00 zł
 • Niedostępny
 • szt.

Virkon S 200 g Preparat Dezynfekcyjny, Zwalcza Asf, Afrykański

Virkon jest zalecany do mycia i dezynfekcji: 

 • Virkon to preparat dezynfekcyjny o właściwościach myjących.

  Wysoko skuteczny preparat dezynfekcyjny o szerokim spektrum aktywności wirusobójczej i bakteriobójczej.

  Virkon łączy w sobie dużą elastyczność zastosowania z szerokim spektrum aktywności do wirusów i bakterii w niskich temperaturach, twardej wodzie na powierzchniach porowatych oraz w obecności zanieczyszczeń organicznych

  Uniwersalny do odkażania powierzchni, sprzętu i zamgławiania.

  Posiada duże możliwości zastosowania i jest bezpieczny dla ludzi . Doskonale sprawdza się przy odkażaniu powierzchni takich jak blaty, wydawki, stoły, krzesła, wyposażenia i wielu innych...

  Sprawdza się bardzo dobrze gastronomii, od ponad 10 lat na Polskim rynku przy braku doniesień o powstaniu szczepów opornych. Zarejestrowany i stosowany w kilkudziesięciu krajach świata na wszystkich kontynentach.  

Z jednej 200 g saszetki Virkonu można sporządzić aż 20 litrów 1% roztworu

Zalety używania środka Virkon:  

10-cio minutowy kontakt z preparatem to gwarancja skutecznej dezynfekcji! Ten czas kontaktu to jeden z najkrótszych wymaganych dla skutecznej dezynfekcji spośród środków dopuszczonych do obrotu w Polsce.  

 • Bezpieczny dla zwierząt i ludzi, nie zawiera w swoim składzie aldehydu glutarowego - substancji o udowodnionym działaniu drażniącym i alergizującym. 
 • Bezpieczny dla środowiska - nie niszczy złóż biologicznych w oczyszczalniach ścieków; biodegradacja zgodna z normami UE.

Działanie Virkonu: 

Unikalna formuła stworzona podczas długotrwałych i kosztownych badań nad skutecznością i bezpieczeństwem stosowania preparatu Virkon. Virkon posiada unikalny skład i szerokie spektrum zastosowań w stosunku do drobnoustrojów chorobotwórczych. Unikalny do odkażania powierzchni, sprzętu i zamgławiania. Stosowany między innymi  w lokalach gastronomicznych, restauracjach, szpitalach, klinikach, gabinetach lekarskich, halach produkcyjnych, zakładach produkcyjnych, budownictwie, ochronie środowiska, na potrzeby indywidualnych hodowców i wielu innych.... Nie jest to produkt firmy Bayer. Wszystkie wiadomości poniżej pochodzą z karty charakterystyki produktu.

Sposób użycia:  

 • Bardzo prosty w użyciu - wystarczy rozpuścić proszek w odpowiedniej ilości  letniej wody, aby uzyskać roztwór roboczy VIRKONU.  1% roztwór uzyskasz rozpuszczając 10g proszku w 1 litrze wody, a dla uzyskania 2% roztworu należy użyć 0,5 litra wody.
 • Skażone powierzchnie można dezynfekować przez zmywanie roztworem roboczym Virkonu, lub mechanicznie przez spryskiwanie. Małe przedmioty można dezynfekować przez zanurzenie w roztworze na czas 10 minut. Po zakończeniu dezynfekcji powierzchnie przepłukać wodą. Maksymalny czas działania roztworu na powierzchnie metalowe wynosi 30 minut. 
 • Preparat posiada w składzie barwny wskaźnik, co bardzo ułatwia kontrolowanie jego skuteczności - utrata koloru płynu świadczy o konieczności sporządzania nowego roztworu.
 • Virkon należy stosować na powierzchnie wstępnie oczyszczone i umyte, zarówno do przeprowadzenia dezynfekcji profilaktycznej jak i w warunkach zagrożenia epizootycznego.