Opinie o Nas


 

Sałata masłowa Cassini 150 nasion otoczkowanych

 • Dodaj recenzję:
 • 5907617305465
 • Producent: Vilmorin
 • Dostępność: Brak na magazynie
  Czas realizacji: Wysyłka w 24h
 • Dostawa od: 12,99 zł

 • Cena netto: 6,19 zł
  6,50 zł
 • Niedostępny
 • szt.

Sałata masłowa Cassini 150 nasion otoczkowanych

Cassini jest idealną do całorocznej uprawy odmianą sałaty masłowej. Tworzy równe, zwarte główki. Odmiana do uprawy na działkach i w przydomowych ogrodach. Szczególnie polecana do uprawy amatorskiej. Cassini jest odmianą sałaty o bardzo dużej odporności na wybijanie w pędy kwiatostanowe.
Liście sałaty są podstawowym składnikiem wiosennych sałatek. Może być znakomitym dodatkiem do potraw mięsnych. Sałata nie kojarzy się z rośliną, z której można robić przetwory na zimę. Jednak w niektórych częściach kraju z liści sałaty wykonuje się kiszonki.
Nasiona sałaty masłowej wysiewa się na początku marca bezpośrednio do gruntu. Idealna temperatura niezbędna do wykiełkowania nasion wynosi 16°C. Nasiona sałaty wysiewamy w rzędach o głębokości 0,5cm. W okresie od kwietnia do lipca należy wykonać przerywkę i pozostawić nasiona w rozstawie 25x30cm. Dojrzałe, jędrne i soczyste główki sałaty możemy zbierać już na początku maja (okres wegetacji trwa tylko 70dni).
Nazwa odmiany prawdopodobnie pochodzi od szczeliny w pierścieniach Saturna. Jej odkrywcą jest Giovanni Domenico Cassini. Ciemna smuga jest jedyną z przerw dostrzegalną z Ziemi przez słabsze instrumenty.
Nie wybija w pąki kwiatowe, do całorocznej uprawy, ładne i zwarte główki. Nasiona tej odmiany sałaty pochodzą z kolekcji Vilmorin. Cenionego i sprawdzonego producenta.
Liście sałaty, oprócz walorów smakowych posiadają właściwości zdrowotne, które pozytywnie wpływają na układ nerwowy. Sałata dostarcza antynowotworowych indoli, kwasu foliowego i witamin z grupy B.


Wysiew: pocz. III
Zbiór: pocz. V
Rozstawa: 25x30 cm
Kolor: zielony 
Gramatura: 0,5 g

Nasiona otoczkowane - to nasiona zabezpieczone przed chorobami i szkodnikami naturalną otoczką oraz naturalnym biostymulatorem.

Dzięki otoczkowaniu:
-łatwa i przyjemna pielęgnacja uprawy,
-łatwy wysiew punktowy jak i oszczędność nasion,
-optymalne warunki rozwoju roślin.