Opinie o Nas
do góry

Kategorie

Nemycel - biologiczne zwalczanie larwy ziemiórek op.150mln

3212316544498
Producent: E nema GmbH
Waga: 0.02 kg
Dostępność:
Dostępny na magazynie
  Cena brutto: 105,00 zł
  98,00 zł
  Cena netto: 90,74 zł
  szt.

  Nemycel - zwalczanie larw ziemiórek w okrywie

  Dokładna instrukcja stosowania w pieczarkarstwie - do pobrania kliknij tutaj

  Wysyłka tylko Kurierem DPD  !
  od poniedziałku do środy w pozostałe dni
  na odpowiedzialność klienta.


  Zakres stosowania:
  1 opak. Nemycelu zawiera 150 milionów nicieni z rodzaju Steinernema feltiae do biologicznego zwalczania larw ziemiórki(Lycoriella spp.) na 150m2 okrywy (zapobiegawczo) interwencyjnie zastosowac 1 opak. na 75m2.

  Warunki stosowania:
  Stosowanie nicieni jest możliwe przez cały rok. Temperatura powinna wynosić od 10C do 25C.
  Przy wyższych temperaturach działanie nicieni ustępuje.
  Kompost powinien był wilgotny, ale nie mokry. Nicienie nie potrafią pływać i dlatego nie rozprzestrzeniają się w nasycony wodą substracie.

  Pora użycia i dawkowanie:
  Nicienie należy umieścić bezpośrednio po wylęgnięciu się larw ziemiórek, aby pasożytowały ich rozrost.
  Przerośnięty kompost (III Faza): 1 milion nicieni na 1m2 okrywy nanieść 4 - 7 dzień po przykryciu kompostu.
  Przy samodzielnym sporządzaniu kompostu (Faza II) poleca się nanieść 2 miliony nicieni na 1m2 okrywy bezpośrednio po przykryciu kompostu. Całkowita dawka może zostać rozprowadzona także w dwóch częściowych dawkach po 1milionie na 1m2 w odstępie tygodnia.

  Stosowanie:
  Nemycel zastosować niezwłocznie po otrzymaniu. Chronić przed temperaturami poniżej 0C i powyżej 25C. Składowanie jest możliwe przy temp. 2-8C, ale ograniczone (patrz data ważności). Nicienie mogą zostać naniesione za pomocą konewki, opryskiwacza lub urządzenia do ochrony roślin. Przy użyciu opryskiwacza należy usunąć wszystkie sitka i zastosować dysze o  średnicy min. 0.8 mm. Nie używać osłon. Ciśnienie nie powinno przewyższać 5 barów. Zawartość worka rozpuścić w 5 L wody a potem wlać do zbiornika spryskującego.

  Masę do spryskiwania dobrze wymieszać i również podczas nanoszenia mieszać ruchem okrężnym, aby nicienie nie osadzały się na dnie naczynia !

  Działanie:
  Porażone larwy zmieniają kolor na białawo żółty. Pierwsze larwy ziemiórek umierają około 3 dni po zastosowaniu nicieni.

  Przeciwwskazania:
  Nicienie zawarte w Nemacylu są bezpieczne dla kręgowców i człowieka. Rośliny, pieczarki jak również formy pożyteczne nie zostają uszkodzone. W związku z tym nie ma żadnych ograniczeń w Użyciu Nemacylu.  Uwaga:
  Magazynowanie:

  Preparat Nemycel przechowywać w temp. od 2 do 8 stopni Celcjusza   

  Dostawa

  Zobacz nasze aukcje na

  Porównaj nasze ceny w serwisach

  Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Informacje o stosowaniu produktów aktualizowane są raz w roku, dlatego rekomendowane jest zapoznanie się z ich etykietą.

  ZROZUMIAŁEM