Opinie o Nas


 

Insol 3 Zboża 5 L Koncentrat do nawożenia roślin zbożowych

  • Dodaj recenzję:
  • 5907573450315
  • Producent: Insol
  • Dostępność: Dostępny na magazynie
  • Dostawa od: 12,99 zł

  • Cena netto: 50,93 zł
    55,00 zł
  • szt.

Insol 3 Zboża 5 L Koncentrat do nawożenia roślin zbożowych

(Roztwór nawozu azotowego z magnezem i mikroelementami)

Nawóz WEDokarmianie dolistne staje się coraz bardziej pożądanym zabiegiem agrotechnicznym w uprawie zbóż. W dokarmianiu dolistnym szczególnie korzystne jest łączne stosowanie azotu z mikroelementami regulującymi metabolizm tego pierwiastka oraz z magnezem wpływającym na intensywność fotosyntezy. 
INSOL 3 jest koncentratem azotowo-magnezowo-mikroelementowym dostosowanym składem chemicznym do fizjologicznych potrzeb roślin zbożowych. Azot i magnez są wprowadzone do nawozu w formach zapewniających najszybsze pobieranie przez liście, natomiast mikroelementy są skompleksowane naturalnym organicznym kompleksonem. Nawóz jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie, nie tworzy osadów i nie zatyka końcówek opryskiwaczy.

PROTECT  zapobiega wystąpieniu niedoborów mikro- lub makroelementów
Nawozy dla roślin rolniczych i sadowniczych. Ich stosowanie zabezpiecza uprawy przed spadkiem jakości i ilości plonu spowodowanym chwilowym niedoborem składników pokarmowych. Zastosowanie biodegradowalnej formulacji AcINS i/lub chelatów EDTA zapewnia najszybsze wchłanianie mikroskładników oraz ich wbudowywanie w struktury roślin. W przypadku upraw wymagających dostarczenia znacznych ilości konkretnych składników (rzepak - bor, kukurydza - cynk) możliwe jest wzbogacenie nawozów grupy PROTECT nawozami z grupy CONTROL.

Dawka: 1-2 l/ha

Zasady stosowania i charakterystyka nawozu


INSOL 3 należy stosować na zboża:

- Jesienią: po wytworzeniu przez zboża ozime 3 liści

- Wiosną: 

w fazie krzewienia
w czasie strzelania w źdźbło
w fazie koniec strzelania w źdźbło - początek kłoszenia
Najlepsze efekty uzyskuje się przy łącznym stosowaniu INSOLu 3 łącznie z roztworem mocznika o stężeniu właściwym dla fazy rozwojowej zbóż (do 20% w fazie krzewienia, do 12% w czasie strzelania w źdźbło, do 6% w fazie kłoszenia) oraz z 5% roztworem siarczanu magnezu. Do cieczy roboczej można dodać odpowiednie pestycydy. Na glebach ubogich w miedź lub mangan do cieczy roboczej należy dodać INSOLu Cu - chelat miedziowy, lub INSOLu Mn - chelat manganowy w dawce 1-2 l/ha. 


Według oceny Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa zwyżki plonów ziarna zbóż po wiosennym dokarmianiu INSOLem 3 dochodzą do 14%. Efekt ten znacznie zwiększał się po połączonym nawożeniu INSOLem 3 z roztworem mocznika i dla pszenicy ozimej dochodzi do 21%. Po dokarmianiu jesiennym zwyżki plonu ziarna zbóż ozimych wynoszą 150-250 kg/ha. StosowanieINSOLu 3 łącznie z mocznikiem i siarczanem magnezu oprócz znacznych zwyżek plonów poprawia ich jakość, wzrasta masa ziarna oraz zawartość glutenu w pszenicy. Zalecane jednorazowe dawkiINSOLu 3 wynoszą 0,5-1 l/ha.

Przygotowanie roztworu do oprysku
INSOL 3 należy rozpuścić w małej ilości wody w proporcji 1 litr nawozu na 5 litrów wody i dokładnie wymieszać. Przygotować roztwór mocznika, stosując wodę w ilości mniejszej niż potrzebna do uzyskania odpowiedniego stężenia, wlać do niego roztwór INSOLu 3 dodać siarczan magnezu i uzupełnić wodą do wymaganej objętości. Do roztworu można dodać odpowiednie pestycydy. Roztwór należy przygotować bezpośrednio przed stosowaniem. INSOL 3 można też stosować w takich samych dawkach bez roztworu mocznika, a jedynie z dodatkiem odpowiednich pestycydów. W zalecanych dawkach przy rozcieńczeniu w 70-300 litrów wody nawóz nie powoduje korozji elementów roboczych opryskiwaczy.

Właściwości
Gęstość: 1,31 kg/dm3
Skład nawozu w % (m/m):
Azot amidowy (N) 15,000
Magnez (Mg) 2,840
Bor (B) 0,280
Miedź (Cu) 0,560
Żelazo (Fe) 1,200
Mangan (Mn) 1,680
Molibden (Mo) 0,010
Cynk (Zn) 1,120