Opinie o Nas


 

ABC Muchostop 50 g

 • Add feedback:
 • Kod towaru: 5906981101505
 • Manufacturer: ABC
 • Availability: Exists
 • Delivery from: 12.99 zł
 • Old price: 40.00 zł
  Net Price: 15.45 zł
  19.00 zł
 • szt.

ABC Muchostop 50 g

Pozwolenie MZ na obrót produktem biobójczym nr 3224/07

Preparat w formie granulatu do rozsypywania lub malowania, przeznaczony do zwalczania much w pomieszczeniach inwentarskich. Zawiera cukier stanowiący przynętę oraz bitrex, który zapobiega przypadkowemu spożyciu przez ludzi.

Stosowanie
Preparat jest gotową trutką przeznaczoną do zwalczania much. MUCHOSTOP może być stosowany poprzez rozsypywanie lub malowanie powierzchni obsiadanych przez muchy. Oprócz substancji czynnej MUCHOSTOP zawiera specjalną kombinację substancji nęcących muchy. Właściwości wabiące preparatu są dodatkowo potęgowane przez cukier stanowiący jego bazę oraz przez czerwony kolor, co w efekcie zapewnia bardzo dobrą konsumpcję trutki.

Zaleca się stosować ok. 100 g preparatu na każde 50 - 60 m2 zabezpieczanego budynku.

Metoda malowania:
Do preparatu należy dodać odpowiednią ilość letniej wody (w proporcji ok. 35 ml wody na 50 g preparatu) i dokładnie wymieszać. Pozostawić na ok. 15 minut, aż powstanie pasta o konsystencji wygodnej do malowania. Należy nanosić ją z pomocą pędzla lub wałka na powierzchnie obsiadane przez muchy (np. ściany, belki, okna, listwy, elementy wyposażenia budynków inwentarskich) unikając powierzchni mocno zakurzonych. Trutka może być również stosowana do malowania kawałków tektury lub materiału, które mogą być rozwieszane w miejscach uczęszczanych przez muchy.

Metoda rozsypywania:
Trutkę należy rozsypywać bezpośrednio z pojemnika na suche powierzchnie (np. podłogi korytarzy, parapety okienne lub do płytkich naczyń), tak aby poszczególne granulki leżały blisko siebie tworząc pojedyncza warstwę. Najlepsze efekty osiąga się wykładając trutkę w wielu miejscach. Należy unikać miejsc zimnych lub suchych, ponieważ muchy wybierają do odpoczynku ciepłe miejsca. Jeszcze lepszy rezultat można osiągnąć wysypując granulki na płaskie naczynia jak podstawki pod kwiatki, spodeczki, pokrywki od plastikowych wiader, delikatnie zwilżając preparat wodą. Stosowanie preparatu należy rozpocząć zaraz na początku sezonu, aby zapobiec wykształceniu się licznej populacji much.